Synchronizácia práce srdca a dychu

RSA /HRV BIOFEEDBACK

RSA Biofeedback je účinná tréningová metóda, prostredníctvom ktorej je možné získať synchronizáciu práce srdca a dychu. Na základe toho sa rozvíja možnosť adaptácie organizmu, posilňujú sa obranné funkcie, je možné získať prirodzenú rovnováhu vyskytujúcu sa v ľudskom tele (homeostázu). Je to ideálna metóda pre tých, ktorí sa chcú chrániť pred nežiaducimi vplyvmi stresu a emocionálneho napätia, snažia sa rozšíriť a zlepšiť kvalitu svojho života. Je určená nielen pre osoby so zdravotnými problémami, ale aj ako účinná metóda prevencie chorôb. Regulácia dychu s prácou srdca umožňuje neinvazívne zlepšenie zdravotného stavu, posilňuje zdravie a stabilizuje emocionálny stav. Pri problémoch s úzkosťou či trémou, pred a pri výkonoch alebo depresiou, dochádza ku zlepšeniu nálady a zníženiu úzkostných pocitov.

Kedy terapiu RSA /HRV biofeedback využívame?

Hlboký nádych a výdych. Pripojte sa k sebe pomocou najprirodzenejšieho nástroja - vášho dychu.

Chcete sa cítiť uvoľnenejšie? Naučte sa dýchať. “ Nadýchnite sa a vydýchnite.“ Možno to znie jednoducho, keď je myseľ už pokojná, ale spojenie s dychom si vyžaduje skutočné spoločné úsilie, keď sa učíte prekonávať stresové situácie a zvládať každodenné výzvy. V skutočnosti je našou prvou prirodzenou reakciou zadržanie alebo plytké dýchanie v čase ťažkostí. Ale v momente, keď znížime kvalitu dychu, boj narastá. Je to naša prirodzená reakcia. Ale nezabúdajme – silná a odolná myseľ sa spolieha na základy dychu.

Cíťte, ako sa CÍTI váš dych

Na dychu záleží z mnohých dôvodov, či už malých, ale aj významných. Dych je fyzický. Môžete cítiť, ako sa pohybuje vaším telom – v bruchu, rebrách a hore do hrudníka. Pozorovanie dychu na fyzickej úrovni vám dáva sústredenie a rozptýlenie od rôznych myšlienok – doslova spôsobíte, že sa vaša myseľ vzdiali od toho, čo vás trápi.

Nech je dych vaším sprievodcom

Hlboké spojenie s dychom vám pomôže uniknúť od „štebotania“ mysle. Zostanete prítomní bez prirodzenej tendencie pripútať sa k myšlienkam, ktoré by mohli viesť k viac roztržitému a vystresovanému stavu. Zostať s dychom nám pomáha pozorovať tieto myšlienky ako okoloidúci. Nenecháme sa nimi uväzniť – dýchame mimo nich.

Chcem sa objednať

*Poznámka: Musíte vyplniť všetky príslušné polia a potom kliknúť na tlačidlo nižšie pre odoslanie správy

AMBULANCIA KLINICKEJ A DOPRAVNEJ PSYCHOLOGIE BIOFEEDBACK CENTRUM

Neštátne zdravotnícke zariadenie

Pracovná doba